3. místo v republice v IT znalostech

05. 05. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

V listopadu 2021 probíhalo školní kolo soutěže IT SLOT, soutěž logických otázek a informační technologie

Soutěž měla dvě kola. První kolo probíhalo online, takže ho žáci psali během hodiny informatiky. Prvního kola se celkem účastnilo 4963 žáků ze 127 škol z celé České republiky. Druhé a také finálové kolo soutěže probíhalo 30.3.2022 v Praze na Střední soukromé škole výpočetní techniky a účastnilo se ho 50 nejlepších řešitelů prvního kola. Z naší školy do druhého kola soutěže postoupila Michaela Janečková, žákyně devátého ročníku.

V obou kolech žáci vypracovávali test s 25 otázkami, na který jehož vypracování měli v prvním kole 30 minut a ve druhém kole 35 minut. Otázky se týkaly logického myšlení a informační technologie. Maximální možný počet dosažených bodů byl 25, při shodném bodovém výsledku rozhodoval čas, za který soutěžící test vypracoval.

Soutěž začala krátkým projevem ředitele školy. Poté se soutěžící rozdělili na dvě skupiny, každá skupina byla v jiné třídě. Ve třídách se soutěžící přihlásili ke svému účtu na stránkách soutěže a v 11 hodin se spustil test. Během vyplňování testu soutěžící nesměli používat internet na vyhledávání odpovědí. Po uplynutí časového limitu se všichni soutěžící vrátili do tělocvičny, kde chvíli počkali na vyhlášení výsledků a předání cen. Vyhlašovalo se 15 nejlepších řešitelů soutěže, každý z těchto řešitelů dostal nějakou cenu. Nejlepší tři řešitelé vyhráli tablet pro sebe a monitor pro svou školu.

Michaela Janečková se v soutěži umístila na třetím místě.

GRATULUJEME!!!

Odkaz na soutěž a výsledky: ZDE